Bariyer

Ürün Kategorileri

Bariyer

Maksimum 6mt olabilir. Kısa istendiğinde sadece kol kısaltılıyor. Gövde ve motor kısmı aynı kalıyor. (Daha uzun çözümleri mevcut ama fiyatı pahalı olduğu için ve teslimat süresi uzun olduğu için talep fazla değildir). Sürekli hiç durmadan çalışabilir. Kontrolü yerlerde kullanılamalıdır. Güvenlik görevlisinin kontrolünde olmalıdır. Çünkü kolun en uç kısmından kötü niyetli insanlar tarafından bastırıldığında motorun dişlilerine zarar verir. Sürekli arızalanır.

Uzaktan kumandalı ve buton kontrollü en çok karşılaşılan kontrol şeklidir. Minimum 20-30 villa veya dairesi bulunan siteler için tek ve yegane çözümdür. Daha üzeri nüfusa sahip site yöneticilerinin başka bir çözümü kesinlikle düşünmemesi lazım. Yaparım diyen firmalardan en az 5 yıllık referans istemelisiniz.

Bariyer kolunun altına konulan alüminyum çubuklar opsiyoneldir ve tercihe göre teklif edilir (böyle bir talebiniz var ise belirtmeniz gereklidir). Biz mecbur kalmadıkça tavsiye etmiyoruz. Çünkü alüminyum saçaklar kuvvetli rüzgarın estiği günlerde, bariyer kapanırken sıkıntı çıkartıyor. Enkoderli bariyerler uzun ömürlü olsa bile tamiratı zordur ve ana kartı arızalandığında sadece o firmanın ana kartını kullanmak zorunda kalırsınız. 5-6 yıl sonra da o firma model değiştirirse bir tek ana kart için bütün bariyeri değiştirmek zorunda kalırsınız.